Комбінація кольорів
02.03.2021
Існує кілька основних схем поєднання кольорів в інтер'єрі.
- комплементарне поєднання -поєднання кольорів, що знаходяться на діаметрально протилежних кінцях кола. Один основний колір поєднуєте з контрастним, а якщо побоюєтеся, що буде занадто яскраво - додайте нейтральних кольорів.
- аналогова тріада - найбезпечніший варіант - 3 кольори з палітри, які йдуть підряд.
- класична тріада - поєднання трьох кольорів, рівновіддалених на колі. Тут за основу зазвичай береться один колір, а два інших використовуються для акцентів.
- контрастна тріада - схоже на комплементарне поєднання, тільки до одного основного кольору додаються два сусідніх сектора. Оформіть квартиру в цих тонах, а контрастний залиште для деталей або, навпаки, - зробіть основним один колір, а два інших використовуйте для акцентів.
- прямокутна схема - використовуйте дві пари контрастних кольорів. Важливо не переборщити, тому краще обирати один основний колір і три додаткових.
- квадратна схема - варіація прямокутної, але використовувані в ній кольори розташовуються в колі на рівній відстані один від одного. За цією схемою оформляють східні інтер'єри або інтер'єри в стилі бохо.
Можна також скористатися формулою 60-30-10, де 60% - головний колір, той, в який слід пофарбувати не менше половини елементів інтер'єру, 30% - додатковий колір (меблі, килими та штори) та 10% - акцент (різні аксесуари: подушки, вази, картини, горщики для квітів). Можете використовувати кілька відтінків одного кольору, щоб вийшло ще цікавіше.
Щодо самих кольорів, то слід враховувати ефект кожного кольору:
- білий - візуально розширює приміщення, робить його просторішим і світлішим. Тому якщо у вас невеликий простір, мало вікон, і у вас часто виникає відчуття нестачі повітря, то білий - відмінний варіант. Щоб уникнути такого ефекту стерильності можна розбавити білий інтер'єр дерев'яними елементами та кількома додатковими кольорами за допомогою меблів, штор, картин тощо.
- сірий - як і білий, відноситься до нейтральних кольорів. За рахунок своєї стриманості, дозволяє створити атмосферу спокою і стабільності, а у поєднанні з темними відтінками дерева сірий виглядає вишукано простим.
- чорний - додає інтер'єру елегантності, поєднується з дзеркальними поверхнями, але візуально зменшує приміщення, затемнює його. Чорний необхідно використовувати помірно, переважно в деталях. Підходить для кабінетів, санвузлів (за умови великої кількості світла), спалень, але не дитячих кімнат.
- зелений - колір природи, один з найпоширеніших кольорів у природі, заспокоює та дозволяє розслабитися, тому підходить для спалень і дитячих кімнат. До того ж, зелений колір допомагає концентруватися, саме з цієї причини його часто використовують в оформленні робочих кабінетів.
- синій -саме цей колір для більшості людей є улюбленим. Його легко обігравати в інтер'єрі, він покращує концентрацію уваги та стимулює працездатність. Блакитний має схожі характеристики, але більш свіжий і повітряний. Як і білий, він здатний візуально розширювати простір, створювати відчуття прохолоди. Сині та блакитні відтінки є чудовим варіантом для жарких сонячних кімнат, адже «охолоджують» приміщення для нашого сприйняття, а ось кімнати, в яких потрапляє менше сонці, навпаки здаватимуться занадто холодними.
- червоний -ефектний колір, який привертає увагу. В інтер'єрі червоний колір звужує простір, тому не варто ним зловживати, краще використовувати його в якості акцентного.
- помаранчевий вельми неоднозначний колір - він викликає у людей прямо протилежні емоції, його або обожнюють, або не сприймають взагалі. Такий колір ідеально підходить для оформлення інтер'єрів закладів, магазинів, кухонь.
- жовтий - колір сонця, оптимізму, стимулює творчі здібності, допомагає з концентрацією уваги, саме тому його так люблять діти. Жовтий колір ідеально підійде для оформлення приміщень, що виходять на північну сторону і відмінно компенсує брак сонця.
- фіолетовий - складний для сприйняття, глибокий фіолетовий додає інтер'єру розкоші. Однак, якщо використати неправильний відтінок фіолетового, то, з великою ймовірністю, інтер'єр буде виглядати недолуго. Темний фіолетовий варто застосовувати дозовано, як акцент, а ось лавандовим можна фарбувати стіни.
- рожевий -додає інтер'єру ніжності і легкості. Варто уникати використання надто яскравих відтінків рожевого в інтер'єрі (таких як фуксія), бо, по-перше, їх важко обігрувати, а по-друге, яскраві відтінки досить швидко втомлюють. Якщо ви хочете, щоб інтер'єр виглядав елегантно, то використовуйте пудровівідтінки даного кольору.
- коричневий - дає відчуття комфорту і безпеки. Ефектний в інтер'єрі, підходить для будь-якого приміщення, а використання у поєднанні з натуральним деревом візуально додає тепла і затишку.