Етнічні стилі.

13.03.2021

Скандинавський

Лаконічність і краса форм, використання природного матеріалу, комфорт і функціональність - ось вони основні складові скандинавського стилю інтер'єру, який набуває все більшої популярності в Україні. Даний стиль прийшов до нас з Фінляндії, Норвегії, але особливо багато він в себе увібрав з традиційного шведського інтер'єру. Це стиль інтер'єру без викрутасів.
Основна вимога до матеріалів - натуральність, саме вона привнесе до будинку затишок. Деревина, натуральні камені, скло, бавовна, льон, хутро, шкіра, кераміка, будь-які з цих матеріалів можна сміливо використати в скандинавському стилі. Всі елементи декору цього стилю покликані привнести більше яскравого світла в приміщення північних будинків. Тому білий колір є основним.
Скандинавський стиль - один з найпростіших в реалізації через великий асортимент меблів, та оздоблювальних матеріалів на полицях магазинів.

Прованс

Прованс (з фр. Провінція) - провінційний стиль Франції XIX століття, названий на честь однієї з південно-східних областей цієї країни, можна також назвати його французьким кантрі. Прованський стиль любимий по всьому світу за легкість, велику кількість світла в приміщенні та романтичний настрій.
Основа стилю - дух старовини, непомітної і чарівної. Злегка потерті і потріскані поверхні, старі меблі, нерівно обштукатурені стіни. Інтер'єрам Провансу властива пастельна гама з яскравими кольоровими акцентами, грубувата штукатурка з оголеною подекуди цегляною, або кам'яною кладкою. Ведучими в прованських інтер'єрах стали кольори теракоти, лаванди і соняшників. Яскраві відтінки розбавляються білим - вибіленим сонцем деревом, або світлою фарбою поверх.
Меблі дерев'яні, без особливої вишуканості, обов'язково мальовані, інколи розписані. Шафи, комоди, фасади кухонь можуть покривається воском або фарбуються, створюючи яскраві плями на тлі світлих стін. Інтер'єр в стилі Прованс - легкий, простий, теплий та затишний, без зайвого пафосу.

Кантрі

Кантрі (Country) - стиль з безліччю варіацій: у залежності від країни, чий колорит він відтворює, можуть змінюватися практично всі декоративні елементи в оформленні інтер'єру кантрі.
Грецький кантрі - досить простуватий. Чисто вибілені стіни контрастують з яскраво забарвленими з обох сторін дверними й віконними рамами. Мінімум меблів, як правило, дерев'яних і грубуватих. Яскравий посуд і начиння доповнюють образ сільського Середземномор'я. Американський кантрі відрізняється простотою, мінімалізмом обробки, чіткістю форм і функціональністю.
Німецький кантрі виглядає більш вагомо, там також використовуються натуральні матеріали і декоративні деталі, наприклад стилізовані під старовину світильники, ковані предмети, старовинний посуд.
Слов'янський кантрі відрізняє, перш за все, використання національних елементів декору - таких, як розпису, вітражів, кахлів. Ну і, звичайно, наявність різьблення: адже дерево - споконвіку основний мотив слов'янського заміського інтер'єру. Візерункові плетіння різьблених дерев'яних меблів перегукуються з орнаментами вишивок і розписів, що прикрашають предмети побуту.
Всі стилі інтер'єру "Кантрі" поєднує - велика кількість природних матеріалів, сільська атмосфера та простота.

Середземноморський

Середземноморський стиль - це все, що пов'язано з морем, сонцем і рясною рослинністю. Це стан умиротворення і спокою. Історично і територіально він склався з культур країн розташованих на Середземному морі: Греція, Туреччина, Туніс, Алжир і Марокко, італійська і французька Рів'єра, Іспанія та інші.
Основна нитка в цьому стилі інтер'єру - архаїчна простота. Практичний комфорт створюється підручними засобами з часткою винахідливості, любові до творчості і традицій.
Інтер'єри в середземноморському дусі побудовані на поєднанні невимушених античних мармурових елементів з керамікою, кованими меблями і фарбованим у відкриті яскраві кольори деревом. Довершують атмосферу типові фруктові мотиви, біло-блакитна клітинка в текстилі і декори з морською тематикою.

Колоніальний

Колоніальний стиль в інтер'єрі виник в епоху морських експедицій, відкриття і завоювання нових земель. Ця епоха характеризувалася взаємопроникненням культур: європейці принесли на «туземні» території свою культуру, запозичили у місцевого населення деякі особливості їхнього способу життя, та елементи оздоблення оселі.
У наш час колоніальний стиль в інтер'єрі знову набуває популярності: у моді еклектика, творче поєднання часом несумісних предметів, але в результаті утворюється оригінальне і органічне оформлення житлового простору. В наші дні колоніальні елементи декору поєднуються із сучасними оздоблювальними матеріалами і технікою.
Для традиційного колоніального стилю характерне, зорієнтоване навколо вітальні, планування. Насичене повітрям вільний простір розділяється на зони умовно: за допомогою різних рівнів підлоги або стелі, плетених ширм, розсувних перегородок, екранів з тканини або колонами. Оздоблення лаконічне: білі стіни, фактура яких нагадує грубу штукатурку, потріскану глину або покритий побілкою камінь. Підлогу можна викласти керамічною плиткою або природним каменем, а можна покрити вибіленими, ніби під сонцем, дошками. При створенні колоніальних інтер'єрів слід використовувати природні матеріали - дерево, глину, бронзу, шкіру, кераміку. Колірна гамма теж повинна відповідати природним відтінкам: охра, золото, теракота, колір зістареного дерева, оливковий.

Східний

Східний інтер'єр поєднує в собі стилістику країн Сходу, яка передбачає яскраві соковиті кольори: рожевий, блакитний, жовтий на тлі чорного або білого, які можуть бути пом'якшені темними, або світлими породами дерева. Так само задають східний відтінок інтер'єру багаті малюнки або хитромудрі геометричні фігури. І, звичайно, тканини в "східному стилі" - блискучий шовк і муар, повітряна органза, переливаючись чарівним сяйвом, нагадують палаци магараджів і чарівні казки Шахерезади.

Стильний інтер'єр © Всі права захищені 2021
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати